Ezine MYO

Ezine Meslek Yüksek Okulu Hakkında

Yüksekokulumuz 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında İşletme ve Bilgisayarlı Muhasebe olmak üzere iki programda eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Yüksekokulumuzda 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Pazarlama, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programları örgün ve ikinci öğretim olmak üzere yaklaşık 800 öğrencimiz ile öğrenim sürdürülmektedir.Kurulumu tamamlanan Gıda Analiz Laboratuarı da Eylül 2012 itibarı ile hizmete geçmiştir.

Meslek Yüksekokulu binamızda 144 m² alana kurulu 7621 kitap ve internet bağlantılı 10 adet bilgisayar bulunan Kütüphanemiz, 218 kişilik Konferans Salonumuz, 2 Bilgisayar Dersliği, 11 adet derslik, Açık Spor Alanı(Voleybol, Basketbol,Mini Futbol Alanı) Kantin ve Yemekhane öğrencilerimizin hizmetindedir. Yüksekokulumuz öğrenci merkezli eğitim anlayışını benimsemiş, alanında uzman akademisyenlerin görev yaptığı eğitim kadrosu ile vizyonu geniş, çevreye duyarlı, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, çağdaş,sorumluluk sahibi bireyler topluma kazandırmayı ilke edinmiştir. Öğrencilerimiz kamu ve özel sektör yanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da iş imkanı bulabilmekte, staj uygulaması staj yaptıkları kurumlarda kalıcı olabilmelerini sağlamaktadır. Yüksekokulumuzda belirli aralıklarla öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Yüksekokulumuzu başarıyla tamamlayıp DGS de yeterli puan alan öğrenciler için 4 yıllık lisans programlarına devam etme hakkı bulunmaktadır. Ayrıca sınavsız olarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne kayıt yaptırarak branşları ile ilgili programlardan lisans diploması alma hakkına sahiptirler. Yüksekokulumuzun Öğrenim Dili Türkçe’dir. Öğrenim süresi 2 yıldır (4 yarıyıl). 2 Yıllık Eğitim-Öğretim Programını ve stajını başarı ile tamamlayanlara ÖNLİSANS DİPLOMASI verilir.

*** Ezine Meslek Yüksekokulu olarak İngiltere’den Barnfield College ile ikili işbirliği, Erasmus ve Staj anlaşmalarımız bulunmakta olup öğrencilerimize İngiltere’de eğitim imkanı sunmaktayız. Anlaşma örneği aşağıdaki gibidir.

LİNKLER:

www.ezine.bel.tr/

www.ezineninsesi.com/

www.ezineturk.com/

www.ezine.gov.tr/

www.ezinedh.gov.tr